Friday, April 24, 2020

Drama Korea | Nobody Knows (2020)

Assalamualaikum..
Hye semua..

Drama yang penuh emosi dan mendebarkan.. Penjahat dia bukan biasa-biasa dan polisnya juga bukan biasa-biasa.. Nampak perkembangan cerita dari awal pencarian hingga ke hujung pencarian.. Bermula dengan pembunuhan perempuan dan kemudiannya beralih kepada kes jenayah lain tapi saling berkait dengan pembunuhan sebelum ini..

Memang nampaklah usaha polis dalam mencari pembunuh.. Pembunuh dia memang psiko habis.. Hubungan erat antara Young Jin dan Eun Ho pun suka Sha tengok.. Akrab dan saling membantu walaupun berbeza usia.. Paling best bila tak ada polis yang mati.. Tu yang suka tu.. Kalau tak memang emosi lebih lah.. Polis pun manusia.. Berlawan dan sakit namun tetap membantu penjahat walaupun ditangkap.. Ha gitu.. Kemanusiaan..

Memang tak ada siapa yang tahu tapi jenayah tetap jenayah walaupun siapa yang lakukan.. Salah tetap salah, tak ada yang boleh justifykan salah tu sebagai betul hanya kerana niat.. 

Drama: Nobody Knows
Also Known As: Amudo Moleunda, No One Knows, Amoodo Moreunda
Directors: Lee Jung Heum
Screenwriters: Kim Eun Hyang
Genres: Mystery, Drama, Detective, Investigation
Country: South Korea
Episodes: 16
Aired: Mar 2, 2020 - Apr 21, 2020
Aired On: Monday, Tuesday
Original Network: SBS
Duration: 1 hr. 10 min.
Detective Young Jin, from the regional investigation unit, has only one thing on her mind: to catch the 'Stigmata' serial killer that murdered her friend 19 years ago. She carries guilt and trauma over the event. She has no friends and lives alone. Her downstair neighbor’s son, Eun Ho, has built a relationship with her ever since she moved above their apartment. He does menial house chores for her. One day he opens the door of the room he wasn't supposed to. 
Sun Woo, the former chairman's son and the current chairman's brother-in-law, is Eun Ho's homeroom teacher. He feels something is wrong with Eun Ho.

2 comments:

Assalamualaikum.. Salam ukwah dari saya untuk anda..
Terima kasih sudi singgah blog saya..

Goodreads

Sha's bookshelf: read

Dia Trouble Maker
Bara
Pelukis Jalanan
Kelibat Setan
Mila’s Big Splash
Dheo's
Misi Budak Tahfiz
Puaka Jambatan
Saat Aku Berpaling
Cikgu Kelas Sebelah
Surihati Encik Pembunuh
Aneh
Kasyaf Ain
Jadikan Aku Yang Terakhir
Cik Isteri Dan Encik Suami
Projek Seram: TOYS
Lamaran Di Taman Nakajima
Pemburu
Misi Hero
Pinjam Sayap


Sha Mohamed's favorite books »